Startlista KM 2017    D 60 ,D70,H 70,H 75 

 

08.00             Ann-Charlotte Nolin           D 60

Ann-Christin Svensson           ”

Margareta Lindfors               ”

 

08.07             Eva-Lis Rydh                           ”

Sigbritt Persson                        ”

Katarina Olsson                      ”

 

08.15             Barbro Södergren                   ”

Monica Tingstedt               D 70

Anita Svensson                        ”

 

08.22             Yvonne Olsson                        ”

Britt Malmberg                      ”

Marita Joelsson                      ”

 

08.30             Gull-Britt Petersson                ”

Margareta Nilsson                 ”

Ulla-Britt Andersson               ”

 

08.37             Eva Björkman                         ”

Hanna Björk                            ”

Thorsten Persson                H 75

 

08.45             Roger Nolin                        H 70

Klaus Wolter                           ”

Bengt Bigge Nilsson               ”

 

08.52             Gunnar Nilsson                       ”

Christer Mjömark                   ”

Alf Olsson                               ”

 

09.00             Lars Persson                           ”

Pekka Koskela                         ”

Bengt Olle Petersson              ”

09.07             Janne Lindgren                   H 70

Per-Olof Sydh                         ”

Bengt Nilsson                          ”

 

09.15             Åke Södergren                        ”

Kjell Erik Andersson                ”

Sven Björkman                       ”

 

09.22             Johnny Lindfors                       ”

Hans-Inge Hansson             H 75

Bengt Ohlsson                        ”

 

09.30             Stig-Eve Nordenhielm            ”

Valter Kristiansson                 ”

Bert Lind                                 ”

 

09.37             Jan Tingstedt                           ”

Jan Franzén                             ”

Ingemar Johansson                 ”

Bengt-Åke Söderberg             ”

 

09.47             Jarl Jonasson                           ”

Göran Svensson                      ”

Owe Malmberg                      ”

Ture Svensson                         ”

 

 

 

OLDTIMERSPROGRAM FÖR 2017

MÅNADDAGTÄVLINGSFORM
Mars23Scramble
30Slaggolf
April6Poängbogey
13Greensome 6 Foursome 6 Bästboll 6
20Slaggolf
27Oldtimers Classic.(6/1,6/2,5/3,1/4)
Maj4Poängbogey
11Utflykt
18Slaggolf
24Slaggolf. OBS!Onsdag
Juni1Bästboll 4-manna
8Slaggolf
14Seniormatch spelas på Boa-Olofström
15Flaggtävling
22Slaggolf
29Scramble 4-mnna,(vald boll står över nästa slag)
Augusti3Poängbogey
10KM H70,H75 ,H80 och D60+D70
16OBS! Onsdag.Greensome lottad partner
24Slaggolf
31SENIORMATCH MOT BOA I SÖLVESBORG
September7Bästboll (3 alt 4-manna)
14Flaggtävling
21Utflykt
28Oldtimers Classic.(6/1,6/2,5/3,1/4)
Oktober5Greensome 6 Foursome 6 Bästboll 6
12Avslutning med Scramble

Vi spelar som vanligt på torsdagarna och enligt ovanstående program.

Från 23 mars – 27 april    Första start kl 09 00  Lottning kl 08.30.

Från 4 maj – 7 sep            Första start kl 08 00  Lottning kl 07.30

Från 14 sep.- 12 okt.           Första start kl 09 00  Lottning kl 08.30

Sommaruppehåll vecka 27 – 30

Startavgift 40 kr. Ha alltid score-kortet ifyllt när ni anmäler er till start.

 

Oldtimerskommittén hälsar alla hjärtligt välkomna.

 

Gerd Johnsson 0708-415747

Yvonne Olsson 070-9599413

Jan Tingstedt 070-6041830